Zajímavé články z oblasti práce a zaměstnání

Vtípky a legrácky v práci. Poškádlete kolegy

Práce je samozřejmě vážná a důležitá věc, ale aby nás to v ní bavilo, je fajn, když tam je dobrá parta. A v každé dobré partě není nouze o vtípky a legrácky. K některým pracovní prostředí přímo  vybízí. Nechte se inspirovat, koneckonců blíží se Apríl.

více »

Mladí mění práci často. Někdy jen tak z touhy po změně

Mladí Češi často mění práci. A někdy ani nemají pádný důvod,  prostě jen chtějí změnu. Absolventů, kteří vydrží v práci méně než rok, v Česku přibývá. Pětina z nich je dokonce ochotná odejít i na místo, které je srovnatelné s tím současným – tedy jen pro změnu samotnou. Uvádí to server penize.cz.

 

více »

Práci máte, ale bude se vám ve firmě líbit? Poradíme, jak to zjistit

Zdá se, že jste našli práci, kde by vás to nejen dobře živilo ale i bavilo. Teď jen ještě jak zjistit, jestli i ta firma je dobrá. Jesli tam jsou dobré vztahy mezi kolegy, nesedřou vás z kůže a jestli šéf není egomaniacký despota. Zkrátka je dobré si své budoucí zaměstnání tak trochu proklepnout.

více »

Kytky v květináčích, ranní káva a společný oběd zvyšují produktivitu práce

Průzkum provedený mezi zaměstnanci SMB v 11 zemích ukázal, že rostliny a květiny v kanceláři zvýšily individuální produktivitu u 55 procent respondentů, oproti nárůstu o 38 procent, resp. 34 procent, v případě polohy kanceláře v blízkosti prodejen nebo restaurací. Tvrdí to studie provedená v rámci regionu EMEA, jejíž výsledky zveřejnila Printing & Digital Imaging Group (IPG) firmy HP.

více »

Obědváte v práci? Tak brokolici nebo zrající sýry nechte raději doma

V práci jsme více než polovinu dne, a tak pokud není v jeho blízkosti příjemná restaurace nebo jídelna, často nezbývá nic jiného, než si oběd přinést z domova. Jak se ale v klidu v práci nejíst a zároveň neobtěžovat své kolegy? Jaké jídlo je do práce nejvhodnější? A co by pro vás třeba mohl udělat zaměstnavatel?

více »

Na pracovní pohovor už se připravit umíte, ale jak zvládnete assessment centrum?

Říkáte si, že máte zkušenosti, znalosti, dobrý životopis, pár přijímacích pohovorů za sebou, tak už zvládnete všechno? A co takhle novinka, kterou firmy při výběru nových zaměstnanců využívají čím dál víc? Takzvané assessment centrum?  Co to vůbec je? assessment centrum neboli hodnotící středisko je speciální diagnostická metoda, která se používá pro výběr zaměstnanců z většího počtu uchazečů. Bývá zaměřena na manažerské, obchodní a často či opakovaně obsazované pozice ve firmě. Náročnost výběrových metod závisí na pozici, která je obsazována. Počítejte s tím, že vaše prezentace bude mít zásadní vliv na vás úspěch.

více »

Místo dryáčníka nebo brabenáře už dnes neseženete. Ale už ani například telegrafistu. Která další povolání zanikla?

Když si dnes pročítáte inzeráty, které nabízejí práci, hmeží se to samými senior a junior managery, operátory, IT specialisty, konzultanty, copy writery... Dřívě měla povolání daleko poetičtější názvy a většinou z nich člověk mohl zjistit, o co vlastně jde. Tak například takový dryáčník například vyráběl léčivé tinktury a lektvary. Pecivál zas opravoval kamna a brabenář sbíral mravenčí kukly. To jsou už doby opravdu dávno minulé, ale profese díky pokroku zanikají i třeba v posledních třiceti letech. Která povolání dnes už na úřadech práce a v personálních agenturách nenajdete?

více »

Padnou v roce 2017 svátky na víkendy nebo bude hodně volna?

Sotva jedny svátky skončily, už se nemůžete dočkat dalších? Stejně jako každý rok i letos nás čeká řada dnů, kdy se díky významné události nemusí do práce. Jak to bude se státními svátky v roce 2017? Padnou na víkendy nebo se můžeme těšit na hodně volna? Budeme moci využít prodloužených víkendů? Čtěte v našem článku.

více »

Před Vánoci pracovní morálka upadá. Shánějí se dárky a posílají přání

Vánoce jsou těsně za námi a představte si, že společnosti zabývající se tvorbou statistik zjistily, že Češi se v předvánočním čase v práci flákají o trochu víc. Je zkrátka potřeba nakoupit dárky, vyrobit "péefka" a poslat hodně přáníček. Češi v prosinci strávili v zaměstnání mimopracovními aktivitami 95 minut denně, což je o tři minuty více, než loni. Je to zároveň o 37 minut více, než po zbytek roku. Nejčastěji lidé pořizují vánoční dárky, vyplývá z analýzy společnosti truconneXion. Během roku lidé promrhají v průměru hodinu pracovního času denně. Uvádí to web echo24.cz.

více »

Od dubna si to možná zaměstnavatelé s home officem raději rozmyslí

Představte si, že jste majitel firmy a poskytujete svým zaměstnancům velmi ceněný benefit a to možnost práce z domova - tzv. home office. Od dubna příštího roku podle novely zákoníku práce byste se měl snažit zajistit takovým pracovníků dostatečný sociální kontakt, dostatek světla, platit internet i elektřinu a nebo třeba i hlídat, aby prostředí pracovníka bylo bezpečné. Tak to jako majitel firmy tento benefit raději zruším. A přesně toho se obávají například politici z TOP 09 nebo České pirátské strany. Reagují tak na návrh novely ministerstva práce a sociálních věcí.

více »

1 2

Čtěte

Vtípky a legrácky v práci. Poškádlete kolegy

Práce je samozřejmě vážná a důležitá věc, ale aby nás to v ní bavilo, je fajn, když tam...

Mladí mění práci často. Někdy jen tak z touhy po změně

Mladí Češi často mění práci. A někdy ani nemají pádný důvod,  prostě jen chtějí...

Práci máte, ale bude se vám ve firmě líbit? Poradíme, jak to zjistit

Zdá se, že jste našli práci, kde by vás to nejen dobře živilo ale i bavilo. Teď jen ještě...

více
přihlášení pro uchazeče  |  registrace