Zajímavé články z oblasti práce a zaměstnání

Kolega smrdí? Poradíme, jak mu to říct

Pokud pracujete v jedné místnosti s více lidmi a jeden z nich příliš nehodluje hygieně, je to problém. Podobnou zkušenost má jistě mnoho z nás a i když mohou historky se zapáchajícími kolegy být úsměvné, po čase vás to může pěkně štvát. Obzvlášť v zimě, když se tolik nevětrá. Ale jak to dotyčnému sdělit, aby v následující hodině neskočil kvůli studu z mostu? Nějaké způsoby jsou.

více »

Ženy budou mít podle zákona stejné platy jako muži. V Čechách ale ne, s novinkou přišel Island

Ženy budou dostávat stejně vysoký plat jako muži. Alespoň v islandských firmách. Ukládá jim to nový zákon. Všechny společnosti v zemi s více než 25 zaměstnanci budou muset prokazovat, že platí za stejnou práci stejně mužům i ženám. Island se tak stane první zemí na světě, která tento požadavek vtělila do legislativy. Uvádí to idnes.cz.

 

více »

Co takhle si z práce odskočit na sex? A mít to zaplacené

Pauzu na oběd by měl mít v práci každý. Ale pauzu na sex? Legrace? Kdepak, radní severošvédského města Overtornea navrhuje, aby si lidé mohli v pracovní době odskočit domů a dopřát si hodinku sexu. Podle něj to zlepší jejich pohodu a partnerské vztahy. Návrh má navíc pomoci bojovat s nízkou porodností.

více »

Chcete být úspěšní? Přečtěte si 12 pravidel Steva Jobse

Výkonný ředitel společnosti Apple Steve Jobs se z nedostudovaného vysokoškoláka bez práce dokázal stát jedním z nejúspěšnějších podnikatelů všech dob. Byl Výjimečný. K úspěchu mu pomohlo jeho 12 pravidel:

více »

Vtípky a legrácky v práci. Poškádlete kolegy

Práce je samozřejmě vážná a důležitá věc, ale aby nás to v ní bavilo, je fajn, když tam je dobrá parta. A v každé dobré partě není nouze o vtípky a legrácky. K některým pracovní prostředí přímo  vybízí. Nechte se inspirovat, koneckonců blíží se Apríl.

více »

Mladí mění práci často. Někdy jen tak z touhy po změně

Mladí Češi často mění práci. A někdy ani nemají pádný důvod,  prostě jen chtějí změnu. Absolventů, kteří vydrží v práci méně než rok, v Česku přibývá. Pětina z nich je dokonce ochotná odejít i na místo, které je srovnatelné s tím současným – tedy jen pro změnu samotnou. Uvádí to server penize.cz.

 

více »

Práci máte, ale bude se vám ve firmě líbit? Poradíme, jak to zjistit

Zdá se, že jste našli práci, kde by vás to nejen dobře živilo ale i bavilo. Teď jen ještě jak zjistit, jestli i ta firma je dobrá. Jesli tam jsou dobré vztahy mezi kolegy, nesedřou vás z kůže a jestli šéf není egomaniacký despota. Zkrátka je dobré si své budoucí zaměstnání tak trochu proklepnout.

více »

Kytky v květináčích, ranní káva a společný oběd zvyšují produktivitu práce

Průzkum provedený mezi zaměstnanci SMB v 11 zemích ukázal, že rostliny a květiny v kanceláři zvýšily individuální produktivitu u 55 procent respondentů, oproti nárůstu o 38 procent, resp. 34 procent, v případě polohy kanceláře v blízkosti prodejen nebo restaurací. Tvrdí to studie provedená v rámci regionu EMEA, jejíž výsledky zveřejnila Printing & Digital Imaging Group (IPG) firmy HP.

více »

Obědváte v práci? Tak brokolici nebo zrající sýry nechte raději doma

V práci jsme více než polovinu dne, a tak pokud není v jeho blízkosti příjemná restaurace nebo jídelna, často nezbývá nic jiného, než si oběd přinést z domova. Jak se ale v klidu v práci nejíst a zároveň neobtěžovat své kolegy? Jaké jídlo je do práce nejvhodnější? A co by pro vás třeba mohl udělat zaměstnavatel?

více »

Na pracovní pohovor už se připravit umíte, ale jak zvládnete assessment centrum?

Říkáte si, že máte zkušenosti, znalosti, dobrý životopis, pár přijímacích pohovorů za sebou, tak už zvládnete všechno? A co takhle novinka, kterou firmy při výběru nových zaměstnanců využívají čím dál víc? Takzvané assessment centrum?  Co to vůbec je? assessment centrum neboli hodnotící středisko je speciální diagnostická metoda, která se používá pro výběr zaměstnanců z většího počtu uchazečů. Bývá zaměřena na manažerské, obchodní a často či opakovaně obsazované pozice ve firmě. Náročnost výběrových metod závisí na pozici, která je obsazována. Počítejte s tím, že vaše prezentace bude mít zásadní vliv na vás úspěch.

více »

1 2

Čtěte

Kolega smrdí? Poradíme, jak mu to říct

Pokud pracujete v jedné místnosti s více lidmi a jeden z nich příliš nehodluje hygieně, je to...

Ženy budou mít podle zákona stejné platy jako muži. V Čechách ale ne, s novinkou přišel Island

Ženy budou dostávat stejně vysoký plat jako muži. Alespoň v islandských firmách. Ukládá...

Co takhle si z práce odskočit na sex? A mít to zaplacené

Pauzu na oběd by měl mít v práci každý. Ale pauzu na sex? Legrace? Kdepak, radní...

více
přihlášení pro uchazeče  |  registrace