Zajímavé články z oblasti práce a zaměstnání

Na pracovní pohovor už se připravit umíte, ale jak zvládnete assessment centrum?

Říkáte si, že máte zkušenosti, znalosti, dobrý životopis, pár přijímacích pohovorů za sebou, tak už zvládnete všechno? A co takhle novinka, kterou firmy při výběru nových zaměstnanců využívají čím dál víc? Takzvané assessment centrum?  Co to vůbec je? assessment centrum neboli hodnotící středisko je speciální diagnostická metoda, která se používá pro výběr zaměstnanců z většího počtu uchazečů. Bývá zaměřena na manažerské, obchodní a často či opakovaně obsazované pozice ve firmě. Náročnost výběrových metod závisí na pozici, která je obsazována. Počítejte s tím, že vaše prezentace bude mít zásadní vliv na vás úspěch.

více »

Místo dryáčníka nebo brabenáře už dnes neseženete. Ale už ani například telegrafistu. Která další povolání zanikla?

Když si dnes pročítáte inzeráty, které nabízejí práci, hmeží se to samými senior a junior managery, operátory, IT specialisty, konzultanty, copy writery... Dřívě měla povolání daleko poetičtější názvy a většinou z nich člověk mohl zjistit, o co vlastně jde. Tak například takový dryáčník například vyráběl léčivé tinktury a lektvary. Pecivál zas opravoval kamna a brabenář sbíral mravenčí kukly. To jsou už doby opravdu dávno minulé, ale profese díky pokroku zanikají i třeba v posledních třiceti letech. Která povolání dnes už na úřadech práce a v personálních agenturách nenajdete?

více »

Padnou v roce 2017 svátky na víkendy nebo bude hodně volna?

Sotva jedny svátky skončily, už se nemůžete dočkat dalších? Stejně jako každý rok i letos nás čeká řada dnů, kdy se díky významné události nemusí do práce. Jak to bude se státními svátky v roce 2017? Padnou na víkendy nebo se můžeme těšit na hodně volna? Budeme moci využít prodloužených víkendů? Čtěte v našem článku.

více »

Před Vánoci pracovní morálka upadá. Shánějí se dárky a posílají přání

Vánoce jsou těsně za námi a představte si, že společnosti zabývající se tvorbou statistik zjistily, že Češi se v předvánočním čase v práci flákají o trochu víc. Je zkrátka potřeba nakoupit dárky, vyrobit "péefka" a poslat hodně přáníček. Češi v prosinci strávili v zaměstnání mimopracovními aktivitami 95 minut denně, což je o tři minuty více, než loni. Je to zároveň o 37 minut více, než po zbytek roku. Nejčastěji lidé pořizují vánoční dárky, vyplývá z analýzy společnosti truconneXion. Během roku lidé promrhají v průměru hodinu pracovního času denně. Uvádí to web echo24.cz.

více »

Od dubna si to možná zaměstnavatelé s home officem raději rozmyslí

Představte si, že jste majitel firmy a poskytujete svým zaměstnancům velmi ceněný benefit a to možnost práce z domova - tzv. home office. Od dubna příštího roku podle novely zákoníku práce byste se měl snažit zajistit takovým pracovníků dostatečný sociální kontakt, dostatek světla, platit internet i elektřinu a nebo třeba i hlídat, aby prostředí pracovníka bylo bezpečné. Tak to jako majitel firmy tento benefit raději zruším. A přesně toho se obávají například politici z TOP 09 nebo České pirátské strany. Reagují tak na návrh novely ministerstva práce a sociálních věcí.

více »

Zbyla vám dovolená? Poradíme, co s tím - vybrat nebo převést do dalšího roku

Konec roku je za dveřmi, vy máte práce nad hlavu a zbylo vám mraky dovolené. Co s tím? Musíte si ji vybrat nebo je možné ji převést do dalšího roku? Zaměstnavatelům se to obvykle moc nelíbí, ale jsou situace, kdy se prostě nedá nic jiného dělat. Někdo má čtyři týdny, někde je týdnů pět. Někdo by potřeboval víc a workoholikovi přebývá každý prosinec.

více »

Platy šly v Česku nahoru, alespoň to tvrdí statistici

Průměrná mzda v Česku jde nahoru. Ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1 170 korun na 27 220 Kč, tedy o 4,5 procenta.  Informoval o tom v pondělí Český statistický úřad. Růst mzdy analytici předvídali. A kde se mzdy zvedly nejvíce? Nárůst platů zaznamenala celá ekonomika s výjimkou těžebního průmyslu procházejícího silným útlumem. Obecně ale platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu nedosáhnou. Medián mezd, tedy prostřední hodnota, činil ve sledovaném období 23 527 korun a proti loňskému třetímu čtvrtletí byl vyšší o 5,1 procenta.

 

více »

Čeká vás firemní večírek? Poradíme, jak si ho užít bez úhony

Čas firemních večírků je tady. Pokud nechcete zbytek roku strávit tím, že budete odrážet posměšky kolegů nebo vaše jméno bude figurovat jako hlavní postava nějaké zaručeně zábavné historky, přečtěte si naše rady, jak večírek přežít bez vážnější újmy.

více »

Teď prostě stonat nemůžu! Jak se nenakazit, když všichni kašlou

Jízda hromadným dopravním prostředkem v tomto obodbí připomíná návštěvu lazaretu, všichni smrkají, kašlou a kýchají. Nemocenská není nic moc a kromě toho stojí práce, tak nějaká choroba není žádoucí. Je vůbec možné se však nájezdu bacilů uchránit? Chřipkové období obvykle začíná na konci září a trvá několik měsíců. Během této doby je náš organismus vystavovaný nadměrnému množství bakterií, které jsou všude kolem nás. Nejvíc se jich však nachází v městské hromadné dopravě, na úřadech a v uzavřených prostorech s velkým množstvím lidí. Máme pro vás pár tipů, jak se nenakazit.

více »

Jste na nemocenské a neléčíte se? Dost riskujete

Simulovat se moc nevyplácí, obzvlášť, když máte neschopenku a neléčíte se nebo nedodržujete vycházky. Kontroly totiž opravdu chodí a jen od letošního ledna zkontrolovali pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení 118 419 lidí na neschopence. A ve 2 594 případech tam byl nějaký problém a došlo k postihu za nedodržování lékařem stanoveného režimu léčby. Nejvíce se simulovalo v Plzeňském kraji (391), naopak nejméně v Jihočeském kraji (54). Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení.

více »

1 2

Čtěte

Na pracovní pohovor už se připravit umíte, ale jak zvládnete assessment centrum?

Říkáte si, že máte zkušenosti, znalosti, dobrý životopis, pár přijímacích pohovorů za...

Místo dryáčníka nebo brabenáře už dnes neseženete. Ale už ani například telegrafistu. Která další povolání zanikla?

Když si dnes pročítáte inzeráty, které nabízejí práci, hmeží se to samými senior a...

Padnou v roce 2017 svátky na víkendy nebo bude hodně volna?

Sotva jedny svátky skončily, už se nemůžete dočkat dalších? Stejně jako každý rok i letos...

více
přihlášení pro uchazeče  |  registrace