Potřebujete do práce, ale máte malé dítě? Zkuste chůvu
Máte malé dítě, ale pracovní povinnosti už vás volají zpět do procesu? Rádi byste svou ratolest svěřili do co nejpovolanějších rukou? Zkuste si najít chůvu. Může děti hlídat ale třeba i jen vodit ze školky nebo rozvážet po kroužkách. Je několik možností, jak takovou chůvu sehnat. Můžete ji najít na intenetu ale i přes agenturu. Nejlepší je asi osobní doporučení. Poptejte se známých nebo kolegů v práci. Víte, kolik za služby chůvy zaplatíte?
Jedna z možností, jak najít vhodnou chůvu, je oslovit agenturu. Ta ji za vás i proklepne. Agentura by měla prověřit trestní rejstřík, kvalifikaci i zkušenosti. Klient pak většinou zaplatí jednorázovou provizi. Smluvní vztah pak máte s agenturou. Zprostředkování stojí od šesti do deseti tisíc korun.
Najít hlídačku můžete ale i v internetovém prostředí. Existují specializované servery, kde mají jednotlivé chůvy svůj profil. Dozvíte se tak, jaké mají zkušenosti, jak staré děti chtějí hlídat a jaké jsou jejich časové možnosti. Porovnáte to se svými požadavky a můžete vybírat. Můžete si sami vložit inzerát.
V naprosté většině jsou chůvy ženy - studentky, ale i důchodkyně. Hlídačky se stanou tak trochu součástí rodiny, proto je dobré, když si obě strany vyhovují. Rodina obvykle vyžaduje služby dlouhodobě, střídání chův není žádoucí. Když si chůvu vyberete na internetu, domluvte si s ní schůzku a po osobním pohovoru se můžete rozhodnout. Na pohovor se dopředu připravte. Důležité je, jaké má zkušenosti, kolik dětí hlídala, zeptejte se jí, jaký by pro děti připravila program, zkuste vymyslet nějaké krizové situace a zjistěte, jak by je řešila. Zároveň se jí snažte přiblížit, jak funguje vaše rodina.
Někdy jsou chůvy ochotné si k hlídání přidat i drobný úklid, vše záleží na domluvě.
A jaká je cena za hlídání dětí? Mimo Prahu se částky pohybují asi mezi 80 až 150 korunami za hodinu. V hlavním městě jsou pak ceny vyšší, obvykle mezi 130 až 220 korunami za hodinu.
Načerpejte další informace
Za co všechno můžete dostat příplatek k výplatě?
To, že máte nárok na příplatky ke své mzdě nebo platu, pro vás jistě není žádnou novinkou. Znáte ale jejich výši a víte, za co všechno můžete příplatek dostat? Podívejte se na náš přehled…
Co dělat, když zaměstnavatel neplatí svým zaměstnancům
Pokud vám zaměstnavatel nevyplatí výplatu, porušuje tím svou povinnost, protože zaměstnanci náleží za vykonanou práci finanční odměna. V případě, že vám žádná nepřišla, můžete se…
Jak se v práci efektivně zbavit stresu
Stres v práci nepříznivě ovlivňuje nejen vaše zdraví, ale samozřejmě i pracovní výkony. Ačkoli se snažíme sebevíc, občas se mu nevyhne nikdo z nás. Stresorů může být mnoho –…
Víte, jak napsat motivační dopis?
Pokud chcete získat pozici, o kterou je velký zájem, může vám k tomu dopomoci právě motivační dopis. Víte ale, jak má vypadat a co má obsahovat? Díky našim radám a tipům napíšete…