Úsměv zlepší náladu, ale může pomoci i v práci a s povýšením
Říká se, že i strojený a umělý úsměv dokáže člověku zlepšit náladu. A to tomu, kdo se usmívá i všem okolo. I když vám tedy není do zpěvu, je dobré se trochu přinutit a úsměv si zkrátka nasadit na tvář. Lidmi, kteří se na ostatní usmívají, se ostatní totiž většinou rádi obklopují. Úsměv vám dokonce může pomoci i v práci. Díky němu můžete mít vyšší produktivitu a třeba i povýšení a stím související i vyšší plat.
Když se usmíváte, nevypadáte unaveně, sklíčeně a naštvaně, dokonce vypadáte mladistvě. Když máte zasmušilý a zamračený výraz, své okolí spíše odpuzujete. S úsměvem navazujete snadněji i kontakt s ostatními. Vypadáte důvěryhodněji.
Usměvaví lidé budí dojem, že jsou sympatičtější, vstřícnější i společenštější. Ulehčuje jim to život v osobních vztazích, ale umetá jim to cestičku i v práci. Pokud ještě mají vůdcovské schopnosti, stanou se lídry, které budou ostatní s potěšením následovat.
Šéfové by úsměv neměli ztrácet ani na poradách a mítincích. Lidé, kteří se častěji usmívají, bývají obchodně úspěšnější. Lidem schopným řešit věci s úsměvem bývá také často dávána přednost při rozhodování o povýšení. Navíc, stane-li se sklon k úsměvu běžnou částí našeho života, pomůže nám nejen k tomu, abychom sebejistě vypadali, ale i k tomu, abychom se sebejistými i skutečně stali.
Úsměv s sebou nenese jen dobrou náladu ale i pozitivní myšlení. Negativní energie obvykle spíše vysiluje. Naštvaní lidé se užírají a spíše než na práci myslí na to, jak se dnes mají špatně a kdo za to vlastně může. Navíc jsou jako virus. Velmi snadno se šíří a brzy mohou otrávit celý pracovní kolektiv a produktivita práce jde do háje.
Usmívající se lidí mají totiž, jak bylo dokázáno, komplexnější přístup k problémům a ve srovnání se svými protějšky s naštvaným výrazem jsou většinou schopni přicházet i s většími počty možných řešení. Výzkumníci toto zjištění spojili s uvolňováním dopaminu, hormonu vyvolaného štěstím. Tento hormon se totiž podílí i na učení, zpracování informací a rozhodování.
Načerpejte další informace
Pevná nebo pružná pracovní doba. O co vlastně jde?
Každému pracovníkovi vyhovuje jiná pracovní doba. Někdo dělá ve směnném provozu, někdo formou krátký/dlouhý týden a jiný má jasně stanovenou pracovní dobu. Dnes si rozebereme, jaký je…
Manželé by měli navzájem znát výši svých příjmů. Zjistěte si to u zaměstnavatele.
Víte, jakou mzdu či plat dostává každý měsíc váš manžel či manželka? Pokud ne a vaše polovička se odpovědi na tuto otázku vyhýbá, nezoufejte, protože máte šanci, zjistit si to sami! A to…
Kratší výpovědní lhůta, delší zkušební doba. Co všechno může přinést novela zákoníku práce 2025?
Od 1. ledna 2025 bychom se měli dočkat novely zákoníku práce. Vláda tuto tzv. flexinovelu již schválila, nyní jej budou projednávat poslanci. Z tohoto důvodu může ještě dojít k …
Za co vás mohou propustit na hodinu a co vám ještě projde?
Udělali jste v práci průšvih, něco se vám zkrátka nepovedlo a nyní se bojíte, abyste nedostali výpověď? Žádný strach! Pokud nechodíte do práce neustále pozdě bez omluvy, nejste…