Dobrovolnická práce – šance pro nezaměstnané získat praxi
Nedaří se vám už delší dobu najít práci? Jednou z možností, jak využít volný čas a zároveň zvýšit své šance na pracovním trhu je dobrovolnictví. Mezi množstvím aktivit si může vybrat každý.
Tentokrát nemáme na mysli „nedobrovolnou dobrovolnou“ veřejnou službu, na kterou byli nuceni docházet někteří z nezaměstnaných a která byla listopadu loňského roku zrušena.
V případě dobrovolnické práce na vás nikdo nenaléhá a vy sami si můžete vybrat, kde budete bez nároku na odměnu pracovat. Napadá vás, proč se z vlastní vůle pouštět do práce, která vám nepřinese žádné finanční ohodnocení? Níže jsme pro vás sepsali několik důvodů.
1. Získání potřebné praxe
Dobrovolnická činnost je bez nároků na odměnu. Jako hodnotná investice do budoucnosti funguje ale jednoznačně. Dodá vám totiž praxi, která bude později zajímat vašeho budoucího zaměstnavatele. Pokud je ve vašem hledáčku například práce ve Valašském Meziříčí v oboru sociálních služeb, není od věci vyzkoušet si práci v neziskové organizaci nebo pomoc v nějakém spolku.
2. Opětovné zařazení do pracovního procesu
Po delší době strávené doma je velmi obtížné se při znovu nalezeném zaměstnání navrátit do pracovního procesu. Pravidelný režim můžete z části dodržovat díky dobrovolnictví. Pokud chcete zjistit, jak získat potřebnou praxi pro získání nové práce, přečtěte si náš článek zde.
3. Možnost nalezení nového životního poslání
Dobrovolnictvím získáte nejenom praxi, ale díky němu můžete najít svůj potenciál v úplně novém oboru. Jako vystudování ekonomové tak zjistíte, že vás ve skutečnosti nejvíce naplňuje práce se starými lidmi. Později si v novém směru třeba doplňte vzdělání a věnujte se profesně tomu, co vám bude umožňovat skutečný osobnostní růst.
4. Dobrý pocit z konání dobrých skutků
Nesmíme ani zapomínat, že základní ideou dobrovolnictví je hlavně pomoc druhým. A pocit z takového pomáhání někdy nevyváží ani sebelépe placená práce.
Dobrovolnickou práci si jistě nemůže dovolit provozovat každý. Nebydlíte-li zrovna ve velkých městech nebo v jejich blízkosti, jsou s ní spojeny také značné náklady za dopravu, které jsou pro většinu nezaměstnaných neúnosné. Ještě, než to vzdáte, zkuste se poptat třeba i v místě vašeho bydliště. Některé z nabídek najdete též na oficiálních stránkách dobrovolnictví.
Načerpejte další informace
Manželé by měli navzájem znát výši svých příjmů. Zjistěte si to u zaměstnavatele.
Víte, jakou mzdu či plat dostává každý měsíc váš manžel či manželka? Pokud ne a vaše polovička se odpovědi na tuto otázku vyhýbá, nezoufejte, protože máte šanci, zjistit si to sami! A to…
Při pracovním pohovoru můžete klást otázky i vy. Jaké by měly být?
Na pracovních pohovorech se obvykle ptají personalisté nebo šéfové firmy. Někdy se ale stane, že uchazeče o místo vybídnou, aby se na něco zeptal sám. I když vás to může zaskočit, ve…
Zase pozdě? Naučte se chodit včas, pomůže vám to i v kariéře
Chodíte na schůzky pozdě? Škodíte pouze sami sobě. Na tom, jak řídíte svůj čas, závisí váš osobní a profesní úspěch. Pokud neustále nestíháte, dvakrát denně píšete omluvnou SMS a důležité…
Chcete cestovat a pracovat zároveň? Staňte se digitálním nomádem
Sníte o životě světoběžníka, který si kancelář nosí s sebou v batohu? Láká vás prozkoumat exotické destinace a zároveň si vydělávat prací online? Pak je pro vás jako dělaný životní styl…