Jak získat praxi? Přihlaste se na stáže ve firmách
Jeden z nejčastějších důvodů, který znemožňuje uchazeči o pracovní místo uspět ve výběrovém řízení, je nedostatek praxe. S tímto problémem se potýkají převážně čerství absolventi středních či vysokých škol, kterým škola ve většině případů neposkytla dostatečné množství pracovních zkušeností. Jak je pro své budoucí zaměstnání získat? Jednou z možností je přihlásit se do projektu Stáže ve firmách.
Stáže ve firmách – vzdělávání praxí je projektem Fondu dalšího vzdělávání (FDV), příspěvkové organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Zahájen byl v červnu minulého roku a potrvá až do října 2014. Za úkol si dal praxí kvalifikovat celkově až pět tisíc účastníků. Patřit mezi ně můžete také vy, stačí pouze patřit do jedné z následujících cílových skupin:
Absolventi
Nezaměstnaní
Osoby, které se po delší době vrací do práce (například po rodičovské dovolené)
Osoby, které mají zájem prohloubit si svou kvalifikaci
Další podmínkou je místo trvalého pobytu na území České republiky, a to mimo hlavní město Praha. Uchazeč by dále neměl být studentem, ani osobou samostatně výdělečně činnou. První zmiňovaná kategorie má však k dispozici podobný projekt. Zájemci jej mohou najít na webu www.stazepromlade.cz.
Jak se do projektu přihlásit?
Splňujete-li všechny podmínky, stačí se na oficiálních stránkách Stáží ve firmách zaregistrovat a pak už jenom sledovat pravidelně aktualizované nabídky. Podaří-li se vám vybrané místo dostat, délka vaší stáže se bude pohybovat v rozmezí od jednoho do šestí měsíců a určena je počtem hodin. Konkrétní délka se odvíjí od konkrétního druhu pozice.
Na závěr doplňme důležitou připomínku, že stáž placená není. Fond dalšího vzdělávání ale hradí dopravu a poskytuje příspěvky na stravování. Po ukončení stáže obdrží stážista certifikát o ukončení. A co je hlavní - existuje velká šance, že si zaměstnavatel ve firmě stážistu ponechá už nastálo.
Načerpejte další informace
Za co všechno můžete dostat příplatek k výplatě?
To, že máte nárok na příplatky ke své mzdě nebo platu, pro vás jistě není žádnou novinkou. Znáte ale jejich výši a víte, za co všechno můžete příplatek dostat? Podívejte se na náš přehled…
Co dělat, když zaměstnavatel neplatí svým zaměstnancům
Pokud vám zaměstnavatel nevyplatí výplatu, porušuje tím svou povinnost, protože zaměstnanci náleží za vykonanou práci finanční odměna. V případě, že vám žádná nepřišla, můžete se…
Jak se v práci efektivně zbavit stresu
Stres v práci nepříznivě ovlivňuje nejen vaše zdraví, ale samozřejmě i pracovní výkony. Ačkoli se snažíme sebevíc, občas se mu nevyhne nikdo z nás. Stresorů může být mnoho –…
Víte, jak napsat motivační dopis?
Pokud chcete získat pozici, o kterou je velký zájem, může vám k tomu dopomoci právě motivační dopis. Víte ale, jak má vypadat a co má obsahovat? Díky našim radám a tipům napíšete…