Nedala vám firma po pohovoru vědět, jak jste dopadli? Víme proč
Sháněli jste práci, rozeslali tisíc životopisů a obešli desítky pohovorů? A z některých firem se ani neobtěžovali dát vám vědět, že jste neuspěli? Nesmutněte, rozhodně totiž nejste sami. Alespoň to tvrdí průzkum webového portálu jobs.cz. Ukázal, že takové zkušenosti bohužel nejsou ani zdaleka ojedinělé. Přesněji: 68 % uchazečů v nedávné době zažilo, že někam poslali životopis, ale od firmy nepřišla žádná reakce.
Některé firma se neobtěžují ani napsat neosobní dopis: „Děkujeme, ale dali jsme přednost jinému zájemci.“
Pokud někdo dlouhoodbě shání práci, není na tom se svým sebvědomím právě nejlépe. A tento přístup mu rozhodně nepřidá. Podle průzkumu to v lidech vzbuzuje třeba následující pocity:
58 % lidí řeklo, že je přešla chuť odpovídat na další nabídky práce,
76 % lidí řeklo, že by danou firmu nedoporučili svým známým,
83 % lidí řeklo, že do dané firmy se už nikdy na žádnou pozici nepřihlásí.
Proč personalisté vlastně mlčí? Proč nedokáží lidem, kteří projevili zájem o to u nich pracovat, napsat alespoň krátkou zprávu?
Tohle jsou nejčastější důvody, proč prý personalisté uchazečům neodpovídají:
50 % personalistů řeklo, že za tím vězí hlavně nedostatek času
40 % personalistů řeklo, že danému zájemci nic nenapsali, protože zatím nepadlo jednoznačné rozhodnutí, zda ho pozvou, nebo nepozvou na pohovor.
29 % personalistů řeklo, že výběrko je u nich ve firmě na dlouhé lokte. Vnímají pak jako trapné ozývat se uchazečům s velkým časovým odstupem.
Určitě si mlčení firmy neberte osobně. Dělají to tak zřejmě všem neúspěšným zájemcům o práci. Pokud vás zajímá, jaký je důvod mlčení, tak se odhodlejte a personalistovi po uplynutí termínu prostě zavolejte. Alespoň budete mít své otázky zodpovězené a nebudete zbytečně čekat na zavolání. Není nad to, mít čistý stůl.
Načerpejte další informace
Za co všechno můžete dostat příplatek k výplatě?
To, že máte nárok na příplatky ke své mzdě nebo platu, pro vás jistě není žádnou novinkou. Znáte ale jejich výši a víte, za co všechno můžete příplatek dostat? Podívejte se na náš přehled…
Co dělat, když zaměstnavatel neplatí svým zaměstnancům
Pokud vám zaměstnavatel nevyplatí výplatu, porušuje tím svou povinnost, protože zaměstnanci náleží za vykonanou práci finanční odměna. V případě, že vám žádná nepřišla, můžete se…
Jak se v práci efektivně zbavit stresu
Stres v práci nepříznivě ovlivňuje nejen vaše zdraví, ale samozřejmě i pracovní výkony. Ačkoli se snažíme sebevíc, občas se mu nevyhne nikdo z nás. Stresorů může být mnoho –…
Víte, jak napsat motivační dopis?
Pokud chcete získat pozici, o kterou je velký zájem, může vám k tomu dopomoci právě motivační dopis. Víte ale, jak má vypadat a co má obsahovat? Díky našim radám a tipům napíšete…