Sháníte letní brigádu? Máte nejvyšší čas

Léto už se nezadržitelně blíží a s ním i sladké prázdniny. Tedy alespoň pro ty školou povinné. Nicméně právě i někteří z těch, co v červnu opustí školní lavice, nechtějí ždímat peněženky rodičů a shánějí nějakou tu brigádičku na léto. Dáme vám pár tipů, jak brigádu sehnat a jaké jsou na trhu práce nejčastější.
Kdy začít hledat?
Máte už nejvyšší čas, v červnu mohou být nabídky pěkně probrané. Léto je obdobím sezónních prací v cestovním ruchu, stavebnictví, zemědělství a dalších oborech. Sledujte nabídku brigád na portálech nabízejících volná místa. Pokud vás nějaká zaujme, kontaktujte firmu hned.
Nejčastější brigády a přivýdělky:
Telemarketing, práce v call centru - průzkumy veřejného mínění nebo prodej po telefonu
Roznášení letáků do schránek nebo na ulici, v metru apod.
Průzkum trhu, dotazování lidí na ulici
Hostesky
Pomocné práce ve skladu a ve výrobě
Úklid domácností nebo kanceláří
Doučování - vhodné zejména pro vysokoškoláky
Záskoky na recepci ve firmách nebo hotelech
Fundraising, veřejné sbírky pro neziskové organizace
Administrativní výpomoc ve firmách nebo na úřadech
Stěhování - bytů nebo kanceláří, výpomoc
Podpora prodeje - hostesky nebo promotéři
Velmi dobře jsou placené výškové práce jako například mytí oken, na které často dochází právě v létě. To je ovšem vhodné jen pro ty, kteří se nebojí výšek. Spoustu oken mají i vysokoškolské koleje nebo kancelářské budovy, a tak lze studentům doporučit, ať se zeptají přímo tam. Dobře placené jsou také pozice zdravotníků na dětských táborech.
Tipy, jak brigádu sehnat:
Ptejte se přátel a známých – mnoho firem hledá brigádníky na základě doporučení svých zaměstnanců. Poptejte se v restauracích, obchodech a barech v okolí, jestli nepotřebují výpomoc – osobní dojem dělá hodně. Všímejte si dveří a nástěnek v supermarketech – nabídky pro brigádníky tam bývají pravidelně vyvěšeny.
Sociální sítě – po rozmachu sociálních sítí, zejména facebooku, už snad neexistuje společnost, která by zde neměla své stránky.
Načerpejte další informace
Vše, co potřebujete vědět o záloze na výplatu
Záloha na mzdu či plat může poskytnout určitou finanční injekci, když vám vzniknou nečekané výdaje a do výplatního termínu zbývá ještě mnoho dní. Nemusíte si tak zbytečně brát půjčku a…
Jak přecházet syndromu vyhoření
Syndrom vyhoření se stává čím dál tím více běžnějším onemocněním, kterým trpí pracovníci v nejrůznějších profesích. Poradíme vám, jak syndromu vyhoření co nejefektivněji přecházet a co…
Jak se připravit na Úřad práce
Ocitli jste se bez zaměstnání a co teď? Vaše první cesta pravděpodobně povede na Úřad práce. Víte, jaké výhody plynou z registrace na Úřadu práce, a naopak jaké máte vy jako uchazeč o…
Na co mám nárok ve zkušební době?
Zkušební doba je strašákem všech zaměstnanců, kteří nastoupili do nového zaměstnání. Pracovník během ní musí prokázat své schopnosti, aby si zaměstnání udržel. Jaká je vlastně její délka a…