Sháníte práci a je vám přes dvacet? Firmy se s nabídkami stěhují i na Instagram

Milujete Instagram? A sháníte práci? Tak vězte, že už i firmy vědí, že obvzlášť mladí Instagramu holdují a zakládají své profily s jasným cílem. Nalákat a zaujmout své nové potenciální zaměstnance. Zkrátka společnosti zjistily, že i Instagram je vedle Facebooku a LinkedIn nyní velkým hráčem. A vám to může usnadnit hledání práce. Zároveň můžete nahlédnout i pod pokličku firmy.
Na Instagramu je kolem dvou milionu Čechů, nejaktivnější je skupina 18 až 24 let. To je potřeba vědět, pokud jste firma, která shání mladé lidi, protože právě k této cílové skupině se fotografie dostanou. Celkově má tato sociální síť třetinovou sledovanost oproti Facebooku, ale u určitých cílových skupin může velmi dobře fungovat.
Firmy, které už svůj profil na Instagramu mají, se většinou prezentují tak, aby zaujaly právě mladou generaci. Většinou na profilech společnosti najdou snímky zevnitř firmy. Mohou nahlédnout dovnitř, jak to u nich chodí, dávají tam fotky z akcí, zajímavé momentky. A právě na prostředí a firemní kultuře mladým hodně záleží.
Společnosti zkoušejí na Instagramu nabízet třeba i konkrétní pracovní pozice. Firmy si pochvalují, že tato síť ještě není tolik zahlcená reklamou.
Nejdříve se firmy musejí zamyslet nad tím, k čemu vlastně Instagram potřebují. Pokud jsou cílovkou mladí a firma má kapacitu na tvorbu, nic jí v prezentaci enbrání. Klíčem k úspěchu je využívání autentických fotografií, které jsou však zároveň kvalitní a vizuálně přitažlivé. Ty potom opatřit relevantními hashtagy, které fotky dostanou k lidem, které chceme zaujmout. Nehodí se fotky z fotobank nebo tmavé fotky kolegů zezadu před přesvětleným promítacím plátnem v korporátním stylu.
Důležité je být aktivní v komunikaci s fanoušky, dát prostor k diskusi. Pokud má firma interního zaměstnance, který se péčí o instagramový profil může zabývat pravidelně každý den, nebo dostatek peněz na agenturu, pak má využití této sociální sítě smysl.
Načerpejte další informace
Vše, co potřebujete vědět o záloze na výplatu
Záloha na mzdu či plat může poskytnout určitou finanční injekci, když vám vzniknou nečekané výdaje a do výplatního termínu zbývá ještě mnoho dní. Nemusíte si tak zbytečně brát půjčku a…
Jak přecházet syndromu vyhoření
Syndrom vyhoření se stává čím dál tím více běžnějším onemocněním, kterým trpí pracovníci v nejrůznějších profesích. Poradíme vám, jak syndromu vyhoření co nejefektivněji přecházet a co…
Jak se připravit na Úřad práce
Ocitli jste se bez zaměstnání a co teď? Vaše první cesta pravděpodobně povede na Úřad práce. Víte, jaké výhody plynou z registrace na Úřadu práce, a naopak jaké máte vy jako uchazeč o…
Na co mám nárok ve zkušební době?
Zkušební doba je strašákem všech zaměstnanců, kteří nastoupili do nového zaměstnání. Pracovník během ní musí prokázat své schopnosti, aby si zaměstnání udržel. Jaká je vlastně její délka a…