Umíte dva jazyky? Máte šanci na lepší plat i pozici

Kolik jazyků umíš, tolikrát si člověkem. Koukej se učit jazyky, najdeš si pak lepší práci. Tohle se nám rodiče i prarodiče snažili vtloukat do hlavy a měli pravdu. I v dnešní době, kdy si můžete vložit do online překladačů celé věty, se znalost jazyků cení. Skutečně díky jejich znalosti můžete najít lépe placenou i prestižnější práci. Jaké jazyky jsou nejžádanější a jakou musíte mít úroveň?
Podle personalistů se nyní nejvíce cení plynulá mluva. V současné době se nám poměrně daří a na území Česka působí řada firem, které fungují globálně, čile obchodují s celým světem a bez znalosti jazyka se neobejdete. A právě v těchto společnostech jsou potřeba lidé, kteří se dorzumí plynně. Důležitá je i znalost jazyka specifická v oboru. Je třeba vést náročná jednání, konferenční hovory, psát maily...
Kolikrát právě znalosti cizích jazyků mohou uchazeče o práci posunout daleko dál než odborné vědomosti. Angličtina je zaměstnavateli přitom už považována za samozřejmost, výhodou je tedy znalost ještě dalšího jazyka. Podle údajů personální agentury Grafton Recruitment představují dvojjazyčné pozice až 30 procent pracovních pozic. Uchazeč by měl další jazyk ovládat alespoň na středně pokročilé úrovni, která odpovídá evropskému referenčnímu rámci úrovni B2.
A jaké jazyky kromě angličtiny personalisty nadchnou? Česká republika čile obchoduje se státy Evropské unie, určitě tedy nezůstanete bez práce se znalostí němčiny nebo francoužtiny. Firmy, které působí v pohraničí, velmi často hledají lidi, kteří ovládají minimálně dva cizí jazyky. Preferují samozřejmě angličtinu, ale zajímavá je pro ně i znalost dalších cizích jazyků, jako jsou němčina, italština, polština nebo ruština.
Společnosti, které obchodují s asijskými zeměmi, hledají kromě znalosti jazyka ještě znalce tamní kultury. Je od té naší odlišná a znalost chování, způsobů a zvyků může pomoci uzavřít výhodné obchody.
Načerpejte další informace
Vše, co potřebujete vědět o záloze na výplatu
Záloha na mzdu či plat může poskytnout určitou finanční injekci, když vám vzniknou nečekané výdaje a do výplatního termínu zbývá ještě mnoho dní. Nemusíte si tak zbytečně brát půjčku a…
Jak přecházet syndromu vyhoření
Syndrom vyhoření se stává čím dál tím více běžnějším onemocněním, kterým trpí pracovníci v nejrůznějších profesích. Poradíme vám, jak syndromu vyhoření co nejefektivněji přecházet a co…
Jak se připravit na Úřad práce
Ocitli jste se bez zaměstnání a co teď? Vaše první cesta pravděpodobně povede na Úřad práce. Víte, jaké výhody plynou z registrace na Úřadu práce, a naopak jaké máte vy jako uchazeč o…
Na co mám nárok ve zkušební době?
Zkušební doba je strašákem všech zaměstnanců, kteří nastoupili do nového zaměstnání. Pracovník během ní musí prokázat své schopnosti, aby si zaměstnání udržel. Jaká je vlastně její délka a…