Teď prostě stonat nemůžu! Jak se nenakazit, když všichni kašlou

Jízda hromadným dopravním prostředkem v tomto obodbí připomíná návštěvu lazaretu, všichni smrkají, kašlou a kýchají. Nemocenská není nic moc a kromě toho stojí práce, tak nějaká choroba není žádoucí. Je vůbec možné se však nájezdu bacilů uchránit? Chřipkové období obvykle začíná na konci září a trvá několik měsíců. Během této doby je náš organismus vystavovaný nadměrnému množství bakterií, které jsou všude kolem nás. Nejvíc se jich však nachází v městské hromadné dopravě, na úřadech a v uzavřených prostorech s velkým množstvím lidí. Máme pro vás pár tipů, jak se nenakazit.
Čisté ruce
Už od mala nám vtloukali do hlavy - hlavně si pořádně umyj ruce. A něco na tom skutečně je. Mýdlo a ručník používejte v tomto období častěji a pokud není po ruce, zkuste antibakteriální gely. A nebo si alespoň nesahejte do úst a očí. Například virus chřipky přežívá na pevném povrchu až 24 hodin. V kancelářích máme spoustu předmětů, na které sahá velké množství lidí. Kliky od dveří, kopírky, tiskárny, kávovary, fixy na flipchart.
Pozor na nádobí
Máte v práci společnou kuchyňku se společným nádobím? Další past. Před použitím si ho raději opláchněte.
Home office
Pokud u vás v práci kašle každý druhý a vy máte možnost vzít si práci domů, udělejte to.
Vitamíny
Toto pravidlo platí během zimy dvojnásobně. Ideální jsou vitamíny a minerály v čerstvém ovoci a zelenině. Na trhu existuje také mnoho vitamínových doplňků, které vám pomohou ke zlepšení imunity. Kromě vitamínu C, přidejte do své stravy i selen a zinek. Ty pomáhají při posilování imunity a také při odbourávání škodlivých látek v těle. Zinek můžete najít v zejména v luštěninách jako jsou čočka nebo hrách. Selen obsahují zejména ryby a maso.
Jděte na čerstvý vzduch.
V kancelářích dýcháme vzduch filtrovaný klimatizací. V té kromě kyslíku proudí také spousta… no, raději nemyslet. Pokud vám to dispozice kanceláře umožňuje, alespoň jednou za hodinu pořádně vyvětrejte. Nebo se párkrát za den jděte krátce projít ven na čerstvý vzduch. Pravidelný příliv čerstvého vzduchu je jedním ze způsobů, jak můžete bojovat s bakteriemi a viry.
Zkuste babské rady.
Imunitní systém posílíte cibulí, česnekem a zázvorem. Pomáhá také zařadit do jídelníčku probiotika, například kefírové mléko. Dále samozřejmě vitamíny (C, B, D). Kupte si v lékárně echinaceu nebo si uvařte kvalitní zelený čaj.
Další články
Čeká vás firemní večírek? Poradíme, jak si ho užít bez úhony (Následující článek)Šmejdi mají novou taktiku, nabízejí práci, ale musíte si napřed něco koupit
Jste na nemocenské a neléčíte se? Dost riskujete (Předchozí článek)
Zobrazit další články na téma práce